Wiązarki i owijarki palet

Odpowiednie zabezpieczenie produktów/ładunków do wysyłki to jeden z kluczowych etapów procesu pakowania, mający istotny wpływ na to, czy dotrą one do kontrahentów w należytym stanie. Dostarczamy pojedyncze maszyny oraz kompletne systemy end-of-line (końca linii pakujących), w których skład wchodzą zarówno urządzenia wiążące/spinające palety taśmami, owijające palety foliami rozciągliwymi, jak i transportu palet.

Optymalizujemy dobór maszyn i ciągów transportowych do wymogów klienta – ładunku i budżetu. Projektujemy, dostarczamy, integrujemy maszyny i kompletne linie oparte na rozwiązaniach produkowanych przez naszych wiodących partnerów – firmy Reisopack (poziome i pionowe wiązarki taśmą palet) oraz Pieri (z obrotowym przenośnikiem, ramieniowe i pierścieniowe owijarki foliami rozciągliwymi).
Nasze rozwiązania end-of-line możemy doposażać w moduły i urządzenia peryferyjne zgodnie z indywidualnymi wymogami klienta, np. automatyczne układy do zakładania narożników, systemy znakujące lub etykietujące palety, skanery, systemy dźwigowe i wymiany palet.

Wiązarki palet taśmami z tworzywa

Wiązarki palet taśmami z tworzyw to niezbędny element wyposażenia końca linii pakującej, zwłaszcza gdy konieczne jest zapewnienie stabilności ładunku na palecie przy zachowaniu jego wentylacji podczas transportu. Zastosowanie tej metody zabezpieczenia ładunku do transportu jest bardziej przyjazne środowisku ze względu na redukcję do niezbędnego minimum wykorzystanego tworzywa do owinięcia palety (wytrzymała wąska taśma z PP lub PET zamiast folii), a możliwość nakładania narożników kartonowych stabilizuje ładunek i dodatkowo zabezpiecza go przed mechanicznymi uszkodzeniami w najbardziej eksponowanych miejscach.

 

Generalnie możliwy jest wybór pomiędzy maszynami półautomatycznymi mobilnymi urządzeniami w wypadku niewielkich produkcji a w pełni zautomatyzowanymi, będącymi optymalnym wyborem w dużej produkcji lub gdy konieczna jest integracja z całkowicie zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi.

W Polsce uruchomiliśmy kilkaset maszyn ErgoPackReisopack a grono naszych zadowolonych klientów powiększa się z tygodnia na tydzień.

Nie czekaj, wybierz swoje idealne rozwiązanie spośród szerokiej gamy oferowanych wiązarek i optymalnie zabezpiecz swój ładunek na czas transportu. Znajdziemy odpowiednie rozwiązanie, które przyczyni się do poprawy zdrowia Twoich pracowników oraz do efektywności pracy w Twoim zakładzie!

Owijarki produkowane z kolei przez naszego hiszpańskiego partnera, firmę Reisopack, to solidne, niezawodne i bezpieczne maszyny, pozwalające na wiązanie palet z możliwością ręcznej lub automatycznej aplikacji narożników. Ponad 4000 maszyn pracujących w 60 krajach i setki firm, które zaufały rozwiązaniom maszynowym firmy Reisopack – to mówi samo za siebie.

Półautomatyczne poziome wiązarki palet taśmą PP I PET

Półautomatyczne poziome wiązarki palet taśmą PP i PET: To idealne rozwiązanie wiązania/spinania ładunków na paletach, bez ich potrzeby przemieszczania, transportu i pozycjonowania w miejsca ich paletyzacji, ponieważ maszyna jest mobilna i zasilana przez zintegrowany akumulator. Dzięki swojej kompaktowej budowie oraz konstrukcji jezdnej urządzenie można w sposób łatwy i wygodny przemieszczać do miejsc w których ładunek oczekuje na jego zabezpieczenie. Wiązanie palety jest proste i ergonomiczne zarówno realizując je z wykorzystaniem tylko taśmy lub przez nałożenie narożników i taśmy.
Maszyna standardowo wyposażona jest w ruchomą głowicę zgrzewającą, prosty panel umożliwiający ustawienia temperatury czy siły naciągu. W zależności od modelu istnieje możliwość wyboru jednego z kilku form zasilania, tj. przez: kablowe bezpośrednie podłączenie do sieci, zintegrowaną baterię, wymienny system baterii.

Automatyczne poziome wiązarki palet taśmą PP i PET

Automatyczne poziome wiązarki palet taśmą PP i PET: dostarczamy szeroką gamę automatycznych wiązarek taśmami z tworzyw sztucznych bez lub ze zintegrowanym system nakładania narożników. W zależności od modelu i wymogów dot. ładunku i jego wiązania/zabezpieczenia do transportu, oferujemy specjalne wyposażenie dodatkowe wspomagające pracę maszyny np. system dokładnego pozycjonowania i docisku narożników w wypadku ich nienajlepszej jakości czy poza standardowych. W wypadku maszyn wyposażonych w system nakładania narożników oferujemy rozwiązania stałego oraz bocznego ruchomego aplikatora narożników w szczególności rekomendowanego dla dużych produkcji. Trwałość i solidność wykonania, intuicyjny kolorowy interfejs, zastosowane komponenty – sterownia, elektroniki, napędy – renomowanych firm oraz możliwość instalacji naszej aplikacji do zdalnej kontroli produkcji i serwisu, gwarantują długą, wygodną i niezawodną eksploatację naszych wiązarek.
Dostarczamy automaty w wersji: wolnostojącej jedno-stanowiskowej, przejezdnej wielostanowiskowej, integrujemy z istniejącymi liniami produkcyjnymi i paletyzacji klienta oraz projektujemy i dostarczamy kompletne linie typu „end of the line” z uwzględnieniem systemów transportowych.

Automatyczne pionowe wiązarki opakowań wielkogabarytowych i palet taśmą PP i PET

Automatyczne pionowe wiązarki opakowań wielkogabarytowych i palet taśmą PP i PET: dostarczamy szeroką gamę automatycznych wiązarek taśmami z tworzyw sztucznych przeznaczoną zarówno do wiązania w pionie dużych opakowań jednostkowych i zbiorczych jak i przede wszystkim ładunków paletowych. W zależności od modelu i wymogów dot. opakowania lub ładunku oraz jego wiązania/zabezpieczenia do transportu, oferujemy specjalne wyposażenie dodatkowe wspomagające pracę maszyny, np. docisk górny ładunku czy system nakładania narożników w poziomie zabezpieczający górne krawędzie delikatnych ładunków w miejscach wiązania taśmą zarówno w sposób prosty jak i krzyżowy.
Trwałość i solidność wykonania, intuicyjny kolorowy interfejs, zastosowane komponenty – sterownia, elektroniki, napędy – renomowanych firm oraz możliwość instalacji naszej aplikacji do zdalnej kontroli produkcji i serwisu, gwarantują długą, wygodną i niezawodną eksploatację naszych wiązarek. Dostarczamy automaty do wersji: wolnostojącej oraz do pracy w linii. Integrujemy z istniejącymi liniami produkcyjnymi i paletyzacji klienta oraz projektujemy i dostarczamy kompletne linie typu „end of the line” z uwzględnieniem systemów transportowych, paletyzacji.


Skontaktuj się z nami, odpowiemy
na wszystkie indywidualne pytania!