Kartoniarki

Mamy w ofercie kompletny szereg maszyn do formowania i sklejania różnych rodzajów opakowań z tektur wielofalistych (mikro i litych), produkowanych przez jednego z naszych renomowanych i najważniejszych partnerów, Grupę BOIX. Dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy w Polsce już ponad 200 maszyn, które od wielu lat produkują opakowania kartonowe według różnych konstrukcji, modeli oraz wzorów, dostępnych zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Nasze kartoniarki oraz urządzenia peryferyjne wyróżniają wyjątkową solidnością konstrukcji, trwałością, niezawodnością. Zostały sklasyfikowane w trzech głównych grupach – Quality, Premium i Select – w zależności od produkowanych modeli opakowań kartonowych, wydajności oraz założonych do obsługi sektorów.

Z myślą o uzupełnieniu naszej oferty dla klientów i użytkowników maszyn marki BOIX poszerzyliśmy naszą ofertę o wiele urządzeń i wyposażenie dodatkowe, pozwalające na zwiększenie stopnia automatyzacji i optymalizację procesu produkcyjnego opakowań kartonowych. Umożliwia to również zwiększenie wydajności m.in. poprzez zastosowanie automatycznych podajników klejów, wykrojów kartonowych, systemów transportowych itp. Jeżeli nie znajdziesz modelu kartonu opakowania w obrębie naszej podstawowej oferty, zapytaj nas, a my zaoferujemy Ci rozwiązanie, korzystając z konstrukcji naszych pozostałych producentów kartoniarek.

Kartoniarki Quality

Pół i automatyczne kartoniarki serii Q do formowania i sklejania opakowań kartonowych według wybranych wzorów i modeli oraz potrzeb produkcyjnych. To również najliczniejsza grupa modeli, do których należą m.in. półautomatyczna kartoniarka Q-700 oraz automatyczne: Q-1530, Q-1600, Q-1800, Q-2400, itp.

Kartoniarki tej serii, dzięki dostępnym zestawom adaptacyjnym i akcesoriom, należą do jednych z najbardziej elastycznych i uniwersalnych modeli. Umożliwia to produkcję większości typu-konstrukcji i wzorów kartonów. W zależności od modelu maszyny, jej konfiguracji oraz konstrukcji i rozmiarów kartonu, maksymalna wydajność to ok. 2400 kartonów na godzinę.

Maszyny dostarczamy zarówno do pracy w wersji wolnostojącej oraz przygotowanej do pracy w liniach produkcyjnych.

Kartoniarki Premium

To seria automatycznych kartoniarek zaprojektowanych i zbudowanych, aby sprostać i zaspokoić potrzeby nawet najbardziej złożonych konstrukcji i modeli kartonów oraz zapewnić wysokie wydajności produkcyjne.

Maszyny z grupy Premium

  • najwyższa efektywność i osiągi przy jednoczesnym wykonywaniu trudnych zadań produkcyjnych
  • możliwość składania i sklejania kartonów zarówno z tektur wielofalistych oraz litych, takie zadania jak formowanie i sklejanie kolumn zamkniętych, kartonów typu Bliss (3-częsciowych), Plaform, P84, tacek i pojemników i wielu innych

Kartoniarki serii FP4, FP4/EC, MCTV, MBL-3 to najwyższa i bardzo znana na rynku krajowym i międzynarodowym klasa maszyn, ciesząca się ogromnym uznaniem jej użytkowników w produkcji skomplikowanych i maksymalnie wzmocnionych opakowań kartonowych. Model HAT to specjalistyczny automat umożlwiający składnie, sklejanie wiek kartonowych i ich automatyczne nakładanie i/lub zamykanie kartonów otwartych wypełnionych produktem.

Nasze maszyny to również najniższe koszty eksploatacji, utrzymania oraz szybki zwrot z inwestycji.

Maszyna MCT-1/TS – Top Seal Punnets – NOWOŚĆ

Maszyna zaprojektowana do składania i sklejania tacek – pojemników kartonowych z rantem umożliwiającym pakowanie produktów przez zamknięcie folią  typu TOP SEAL.

Główne cechy:

  • Maszyna dwugłowicowa.
  • Tacki i pojemniki składane i sklejane z rantami.
  • 2 zbiorniki  kleju  HOT MELT.
  • Maszyna kompaktowa, zajmuje niewiele miejsca. 
  • Zbiorniki kleju wyposażone w funkcję „melt on demand”. 
  • Opcjonalnie – układarka kartonów.
  • Zestaw do pracy w linii z czujnikiem zdalnym.

Kartoniarki Select

To maszyny przeznaczone do produkcji opakowań kartonowych o specyficznej konstrukcji i pakowania specyficznych produktów. Do takich opakowań kartonowych możemy m.in. zaliczyć: pudła na buty, tzw. pudła tablock, pudła składane itp.

W obrębie tej grupy również projektujemy i budujemy maszyny dla specjalnych aplikacji pod indywidualne potrzeby produkcyjne klienta. Więc jeżeli nie znalazłeś odpowiedniego rozwiązania w naszej szerokiej ofercie, opowiedz nam o swoim projekcie, a my znajdziemy najlepszą drogę, aby dostosować odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb.

Akcesoria i urządzenia dodatkowe

Podstawowym celem naszych rozwiązań peryferyjnych i wyposażenia dodatkowego jest ułatwienie i optymalizacja pracy operatora oraz zwiększenie osiągów maszyny/linii produkcyjnej. Automatyzacja podawania wykrojów, odprowadzenie-transport do sekcji wypełniania czy sztaplowanie gotowych opakowań kartonowych, przyłączenia i integracja z ciągami produkcyjnymi – to tylko niektóre z zadań, jakie możemy wykonać dzięki naszej specjalnej ofercie akcesoriów i urządzeń dodatkowych. Należą do nich m.in: automatyczne układarki-sztaplery gotowych kartonów, transporter odprowadzające, pojemny dodatkowy magazyn wykrojów z podajnikiem załadunkowym i wiele innych akcesoriów mechanicznych, pneumatycznych i elektronicznych.


Skontaktuj się z nami, odpowiemy
na wszystkie indywidualne pytania!