Wiązarki i owijarki palet

Odpowiednie zabezpieczenie produktów/ładunków do wysyłki to jeden z kluczowych etapów procesu pakowania, mający istotny wpływ na to, czy dotrą one do kontrahentów w należytym stanie. Dostarczamy pojedyncze maszyny oraz kompletne systemy end-of-line (końca linii pakujących), w których skład wchodzą zarówno urządzenia wiążące/spinające palety taśmami, owijające palety foliami rozciągliwymi, jak i transportu palet.

Optymalizujemy dobór maszyn i ciągów transportowych do wymogów klienta – ładunku i budżetu. Projektujemy, dostarczamy, integrujemy maszyny i kompletne linie oparte na rozwiązaniach produkowanych przez naszych wiodących partnerów – firmy Reisopack (poziome i pionowe wiązarki taśmą palet) oraz Pieri (z obrotowym przenośnikiem, ramieniowe i pierścieniowe owijarki foliami rozciągliwymi).
Nasze rozwiązania end-of-line możemy doposażać w moduły i urządzenia peryferyjne zgodnie z indywidualnymi wymogami klienta, np. automatyczne układy do zakładania narożników, systemy znakujące lub etykietujące palety, skanery, systemy dźwigowe i wymiany palet.

Systemy transportowe produktów i palet

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie automatycznych stacji paletyzacji, wiązania czy owijania palet w większości przypadków należy uwzględnić takie niezbędne elementy kompletnej linii produkcyjnej jak odpowiednio dobrane systemy transportu produktów oraz pustych i pełnych palet.
Na podstawie szczegółowych danych klienta, dotyczących charakterystyki produktów, wydajności, miejsca, dostępu, ciągów komunikacyjnych i wielu innych czynników, projektujemy i dobieramy odpowiednie rodzaje i typy ciągów transportowych poziomych/pionowych oraz inne urządzenia tak, aby zagwarantować płynność procesów produkcyjnych przy jednoczesnej optymalizacji wykorzystania miejsca wyznaczonego pod instalację.
Stawiamy na aktywny udział w projektowaniu klienta zarówno na etapie ustalania danych i wymogów produkcyjnych, jak i przy pracy nad wstępną koncepcją oraz ostatecznym rozwiązaniem, ponieważ tylko wspólnie obmyślone systemy gwarantują pełne jego zadowolenie i szybki zwrot z inwestycji.

Przykładowe elementy systemów transportowych:

⦁ rolkowe, modułowe i taśmowe transportery produktów,
⦁ rolkowe, łańcuchowe, taśmowe transportery palet,
⦁ obrotnice palet,
⦁ rolkowe stoły transferu palet,
⦁ wózki wahadłowe z funkcją odbiór pełnych i podanie pustych palet,
⦁ pionowe windowe transportery produktu,
⦁ automatyczne magazyny pustych palet,
⦁ automatyczne sztaplery i wyrównywarki stosów paletowych,
⦁ inne.


Skontaktuj się z nami, odpowiemy
na wszystkie indywidualne pytania!