Ważenie, dozowanie, inspekcja

Ważenie, dozowanie, inspekcja

W naszym asortymencie specjalistycznych naważarek wielogłowicowych, statycznych liniowych i dynamicznych z pewnością znajdziesz model dla siebie. Oferujemy rozwiązania maszynowe, które poradzą sobie z trudnymi wyzwaniami. Posiadamy pełen zakres modeli zarówno promieniowych, liniowych jak i liniowych dynamicznych, które są zaprojektowane z myślą o różnych produktach i sektorach branż spożywczej (w tym owocowo-warzywnej) i przemysłowej oraz związanych z nimi wyzwaniami.
W ramach uzupełnienia posiadanych stacji ważących dobieramy, dostarczamy i integrujemy automaty: dynamicznej kontroli wagi, systemy ważąco-etykietujące, detektory zanieczyszczeń metalicznych oraz skanery X-Ray.

Naważarki liniowe i dynamiczne

Automatyczne naważarki liniowe statyczne i dynamiczne to specjalistyczne urządzenia stosowane przede wszystkim w sektorze owocowo-warzywnym. Jeżeli potrzebujesz rozwiązania ważącego do warzyw, owoców twardych i delikatnych, w naszym asortymencie specjalistycznych wag znajdziesz model dla siebie zaprojektowany z myślą o różnych produktach i związanych z nimi wyzwaniach.
Naważarki charakteryzują się wysoką dokładnością i niezawodnością. Do kompletnych stacji ważących możemy przyłączać od 1 do 4 maszyn pakujących – w zależności od modelu i potrzeb produkcyjnych. Nasze naważarki są przeznaczone głównie do sektora owocowo-warzywnego. Producentem urządzeń jest renomowana firma Grupa Giro.

Nasze naważarki liniowe i dynamiczne charakteryzują:

Precyzja
Wyjątkowa dokładność ważenia pozwala na zredukowanie przeważeń porcji, co przekłada się na szybki zwrot inwestycji.

Szybkie ważenie
Nasze naważarki spełnią każde oczekiwania produkcyjne – oferowana prędkość to od 40 do 100 odważeń na minutę.

Elastyczność
Dzięki doborowi odpowiedniej naważarki do twojego produktu uzyskasz szybki zwrot z inwestycji.

Naważarki Liniowe Statyczne Serii PEG i Vitesse

To systemy ważące liniowe statyczne, łączące przystępny budżet z bardzo dobrymi osiągami prędkości i dokładnością ważenia. Dostępne naważarki 12 i 14 głowicowe są zarówno zaprojektowane, jak i wykonane w wersji do ważenia warzyw (ziemniaki, cebula, orzechy włoskie, czosnek, buraki), owoców twardych (pomarańcze, cytryny).

W zależności od modelu i produktu dostępne wagi mogą ważyć z prędkością do 80 porcji/minutę, w zakresie formatu wagowego porcji od 0,25 do 10 kg na jeden zrzut. Istnieje możliwość wielu konfiguracji stacji ważenia i przyłączenia wielu maszyn pakujących do jednej naważarki oraz innych urządzeń peryferyjnych pozwalających na produkcję w systemie całkowicie zautomatyzowanym.

Naważarki Liniowe Dynamiczne PDG i Exact

To systemy ważące dynamiczne, charakteryzujące bezwibracyjnym system podawania produktów do pojemników ważących. Produkt podawany jest na wewnętrzny wielorolkowy system transportu i podawania w sposób wyjątkowo delikatny do czterorzędowego układu pojemników przenoszących. Każdy pojemnik ważony jest w bloku czujników tensometrycznych, a następnie rejestrowany i analizowany przez komputer przemysłowy pod względem bardzo wielu kombinacji wagowych. Następnie komputer precyzyjnie dobiera i uwalnia z pojemników na pasy zrzutowe ilość produktu najbardziej zbliżoną do zadanej wagi opakowania.

Naważarki dynamiczne PDG i Exact są najbardziej precyzyjnymi automatami na świecie w ważeniu produktów sferycznych. Przede wszystkim są dedykowane do ważenia owoców takich jak: jabłka, owoce cytrusowe, nektaryny, brzoskwinie czy wybranych warzyw delikatnych takich jak pomidory. W zależności od potrzeb i charakterystyki produktu, naważarki dynamiczne mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria, np. układ obrotowych szczotek wspomagających delikatne wyładunek produktów bardzo delikatnych na taśmę podawczą do maszyny pakującej.

W zależności od produktu, wersji maszyny oraz zadanej wagi, naważarki dynamiczne mogą ważyć z prędkością do 100 porcji na minutę, w zakresie formatu wagowego porcji od 0,5 do 5 kg. Istnieje możliwość wielu konfiguracji stacji ważenia i przyłączenia do czterech maszyn pakujących do jednej naważarki. Możliwe jest również przyłączenie do innych urządzeń peryferyjnych, pozwalających na produkcję w systemie całkowicie zautomatyzowanym.


Skontaktuj się z nami, odpowiemy
na wszystkie indywidualne pytania!