Paletyzacja

Paletyzatory warstwowe to nadal niezastąpione rozwiązanie w automatyzacji procesów paletyzacji, zwłaszcza tam, gdzie kluczowymi parametrami decydującymi o wyborze systemu są: wydajność, szybkie wdrożenie, prostota obsługi, niezawodność oraz chwytanie lub podnoszenie (ze względu na możliwości uszkodzenia produktu).

Paletyzatory produkowane przez naszego partnera, szwedzką firmę InterSystem, to rozwiązania dostosowane to indywidualnych potrzeb i zadań produkcyjnych. Zawsze przygotowujemy projekt i uzgadniamy z klientem wszystkie aspekty transportu jego produktu i paletyzacji z uzwględnieniem istniejących maszyn, ciągów produkcyjnych i komunikacyjnych, by ostatecznie zaproponować optymalne – space efficient – rozwiązania pod klucz.

Firma InterSystem to ponad 600 instalacji zrealizowanych na całym świecie, w tym w Polsce, co czyni z naszego partnera lidera kompleksowych rozwiązań w zakresie paletyzacji i transportu wewnętrznego produktów.
Dzięki modułowej budowie zarówno paletyzatory, jak i urządzenia peryferyjne Intersystem pozwalają na ich zastosowanie nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach przy zachowaniu maksymalnej efektywności produkcji.

Nasze paletyzatory możemy dostarczać w kombinacji z wieloma modułami i urządzeniami peryferyjnymi i transportowymi oraz również w wersji ze stali nierdzewnej. Zobacz również nasze rozwiązanie paletyzacji z wykorzystaniem robotów firmy Yaskawa.

 

Roboty paletyzujące

W procesie paletyzacji i depaletyzacji praktycznie dowolnych opakowań zbiorczych wykorzystujemy główne zalety robotów współpracujących oraz przemysłowych, jak udźwig, specyfika opakowania zbiorczego, zasięg, precyzja i wydajność. Na podstawie pełnej analizy potrzeb klienta i z uwzględnieniem specyfiki jego produktu oraz planów rozwojowych dostarczamy gotowe zrobotyzowane stacje pod klucz.

Zastosowanie robotów w procesie paletyzacji to przed wszystkim elastyczność polegająca na możliwości prostego i szybkiego dostosowania do nowego profilu produkcyjnego oraz  współpracy z już działającymi urządzeniami. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych i rodzaju wybranego robota nasze stacje możemy dostarczać w wersji umożliwiającej łatwe przemieszczanie i pracę w innych miejscach zakładu.

Stacja Paletyzacji Robopal YGP

Roboty przemysłowe zastosowaliśmy w naszych zrobotyzowanych stacjach paletyzacji ze względu na ich główne zalety jak m.in.: udźwig, zasięg, precyzja i wydajność. Projektujemy, wykonujemy i wdrażamy gotowe stacje paletyzacji „pod klucz”, umożliwiające przenoszenie i układanie opakowań zbiorczych, praktycznie o dowolnym ciężarze i zasięgu dopuszczalnym.

Stacje zrealizowane na robotach przemysłowych w przeciwieństwie do tych opartych na cobotach, wymagają zastosowania wygrodzeń, skanerów, detektorów i innych zabezpieczeń niezbędnych do spełnienia rygorystycznych norm bezpieczeństwa. W zależności od produktu, zadania, wyposażenia oraz zastosowanych zabezpieczeń, nasze stacje wyróżniają się kompaktowa budową i minimalną zajmowaną powierzchnią.

W zależności od wyboru robota i interfejsu, możemy wyposażyć stację w standardowy: teach pendant , smart pendat  lub doposażać w przemysłowe PC czy PLC z dotykowym ekranem HMI. W każdym przypadku gwarantujemy wysoką niezawodność pracy stacji, łatwe tworzenie nowych wzorów warstw i palet oraz przyjazną dla użytkownika obsługę.

 


Skontaktuj się z nami, odpowiemy
na wszystkie indywidualne pytania!