Maszyny pakujące flow pack HFFS i VFFS

Maszyny pakujące flow pack HFFS i VFFS
Dzięki bardzo szerokiej gamie znajdujących się w naszym portfolio maszyn pakujących poziomych HFFS (Horizontal Form Fill and Seal) i pionowych VFFS (Vertical Form Fill and Seal), produkowanych przez naszego wiodącego partnera Grupo PFM. Jesteśmy w stanie w pełni zautomatyzować podawanie produktów – wykorzystując do tego m.in. roboty, wagi przemysłowe, dozowniki, systemy dystrybucji rzędów, systemy liniowania czy sztaplowania produktów – a następnie je zapakować praktycznie we wszystkie rodzaje opakowań, uzyskiwane dzięki zgrzewaniu folii: od standardowych typu pillow pack przez open & reclose, steelo bag, block bottom, stand up po typ wysokowydajnych maszyn , pracujących w trybie ciągłym do formowania i zamykania opakowań typu pouch i doy w razie potrzeby w atmosferze modyfikowanej (MAP).
Nasze maszyny pakujące poziome i pionowe obsługują większość branż: począwszy od owocowo-warzywnej, przez wszystkie sektory branży spożywczej, a na medycznej, farmaceutycznej i przemysłowej skończywszy.

Maszyny pionowe (VFFS)

Pionowe automatyczne maszyny pakujące (VFFS) formujące i wykonujące 3 lub 4 zgrzewy z jednej rolki folii. Oferujemy pełen asortyment solidnych i wysokiej jakości maszyn pakujących pionowych i skośnych w wersjach start-stop i kontynuacyjnych. Urządzenia są przeznaczone do przedsiębiorstw o niskiej, średniej oraz wysokiej skali produkcji.

W zależności od modelu i wyposażenia nasze urządzenia spełniają nawet najbardziej rygorystyczne wymogi w pakowaniu produktów stałych, luźnych, granulowanych, sypkich i płynnych szeroko pojętej branży spożywczej, owocowo-warzywnej oraz niespożywczej.

Maszyny pakujące, dostarczane m.in. przez naszego głównego partnera PFM Group, możemy dostosować do konkretnych potrzeb każdego klienta zarówno w przypadku konieczności pakowania w osłonach gazowych (MAP), jak i zastosowania innych aplikacji wydłużających przydatność produktu do spożycia. Każdy model jest dostępny w różnych konfiguracjach z rozbudowanym wyposażeniem dodatkowym i modułami opcjonalnymi.

Dzięki temu zapewniamy klientom maksymalną elastyczność pracy urządzeń, efektywność produkcji na każdym poziomie, wydajność od podstawowej po wysoką oraz w pełni zautomatyzowane linie o dużych prędkościach.

Automaty start stopowe

Seria wysokiej jakości maszyn uniwersalnych, przeznaczonych do pakowania większości produktów spożywczych: sypkich, luźnych, granulowanych, wyrobów piekarniczych, cukierniczych oraz sałatek, warzyw liściastych, mrożonych, owoców suszonych itp. Maszyny obsługują również opakowania o różnych stylach np. pilow bag, block bottom itp.

Charakterystyka

  • kompaktowa budowa
  • świetnie wyskalowana i proporcjonalna elektroniką do zastosowanych elementów konstrukcji i napędów maszyn
  • szybka i prosta zmiana formatu opakowań
  więcej…

Automaty specjalne i kontynuacyjne

Grupa wysokowydajnych maszyn, które ze względu na specjalistyczne rozwiązania konstrukcyjne, technologiczne i wyposażenie pozwalają na uzyskiwanie standardowych oraz wielu innowacyjnych stylów opakowań formowanych i zamykanych przez zgrzew 3 i 4 liniowy.

W zależności od potrzeb produkcyjnych i charakterystyki pakowanego produktu, oprócz tradycyjnego systemu zgrzewu liniowego lub punktowego, można wybrać wersję maszyn z wykorzystanie ultradźwiękowego systemu zamykania opakowań. Poza tym do dyspozycji są różne wersje maszyn w układach podwójnych, z tubami skośnymi. Wszystkie maszyny mogą pakować w osłonach gazowych MAP.

Automaty pionowe i poziome: opakowania w stylu Pouch i Doy

Kompletna seria bazujących na napędach servo i wysoko wydajnych maszyn do formowania i zamykania opakowań typu Pouch i Doy.

Charakterystyka

  • kompaktowa i modularna budowa
  • prosta obsługa
  • superszybka zmiana formatu dzięki zautomatyzowaniu procesu
  • wysoka wydajność do 180 opakowań na minutę typu stand-up pouch

Skontaktuj się z nami, odpowiemy
na wszystkie indywidualne pytania!