Przejdź do treści
przygotowanie_do_transportu
Przygotowanie do transportu
Systemy transportowe i manipulatory

Wózki manipulacyjne

Wózki manipulacyjne to rozwiązania pozwalające na wygodny i bezpieczny, przede wszystkim jednak ergonomiczny transport ładunków.

Zalety:

 • mobilność dająca praktycznie nieograniczony obszar działania

 • prosta i lekka konstrukcja zapewnia łatwość operowania nawet bardzo ciężkim produkty

 • możliwość dopasowania do potrzeb i warunków lokalowych Klienta.
  Poszczególne elementy rozwiązania są ściśle dedykowane do danej aplikacji, a całe urządzenie może być produkowane wg określonych wymagań, np. w tzw. wersji farmaceutycznej.

Wózki manipulacyjne służą do transportu ładunków o wadze do 300 kg. Te urządzenia cieszą się szczególną popularnością w transporcie rolek i ich zakładaniu na maszyny pakujące i drukujące.
Mogą one także z powodzeniem obracać rolki lub inne pojemniki w celu np. ich opróżnienia. Przy tej aplikacji wózki manipulacyjne znajdują swoje zastosowanie głownie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, poligraficznym.
Jednak równie dobrze urządzenia te sprawdzają się w przenoszeniu innych produktów takich jak: beczki, kartony, skrzynki, pojemniki, wiaderka a nawet worki.
Urządzenia te są wyposażone w elektryczny system chwytania, podnoszenia i obracania ładunku. Specjalna konstrukcja wózka zapewnia łatwość transportu i operowania produktem.

Hovmand - nasz expert od dźwigania i podnoszenia

Mobilne i elektryczne podnoszenie ciężkich opakowań i materiałów nie tylko ułatwią pracę ale spowodują, że procesy pakowania i produkcji będą efektywniejsze i jeszcze bardziej optymalne!
Zaopatrując się w wózki manipulacyjne Hovmand pracodawca redukuje obciążenie pracy fizycznej swoich pracowników i maksymalizuje bezpieczeństwo pracy!

Optymalizacja istniejącej infrastruktury
Wprowadzenie urządzeń Hovmand nie wymaga żadnych przeróbek w istniejących warunkach pracy. Wózki manipulacyjne wprowadzają długotrwałe oszczędności, poprawiają ergonomię pracy, zdrowie pracowników i image pracodawcy a przez to generują wyższe zyski.

Poprawa produktywności
Wózki Hovmand pozwalają na samodzielną pracę jednego pracownika z ładunkami do 300 kg.

ATEX & higiena otoczenia
Skonstruowane dla najwyższych wymagań dot. higieny i czystości.

Wielostronne użycie
Urzadzenia Hovmand poradza sobie z róznymi przedmiotami! Można złapać, przenieśc podnieśc, odwróicić zarówno rolki, beczki jak i kartony!

Pomoc dla wszystkich branż
Hovmand stosują wszystkie branże: od farmaceutycznej, chemicznej i spożywczej do przemysłu ciężkiego! Nawet tam, gdzie wymagane jest urządzenie sterylne!

Certyfikaty do kontaktu z żywnością. IP 66.

 

Systemy transportowe

System przenośnikowy jest powszechnym elementem sprzętu do obsługi mechanicznej, który przenosi materiały z jednego miejsca do drugiego. Systemy przenośnikowe umożliwiają szybki i wydajny transport szerokiej gamy materiałów, co czyni je bardzo popularnymi w branży przeładunku i pakowania.

Dzięki możliwości doboru materiału i technologii wykonania przenośników jesteśmy w stanie zaoferować Państwu przenośniki dostosowane do każdego z poszczególnych etapów produkcji umożliwiając transport: załadowanych i pustych palet, pudeł o określonych wymiarach jak i również luźnego produktu.

Przenośniki są dostarczane na zamówienie w oparciu o indywidualne projekty BOSKY tworzone dla naszych Klientów. W swojej ofercie posiadamy przenośniki wielu rodzajów:

Pod względem materiału wykonania:

 • stal nierdzewna
 • stal malowana
 • aluminium
 • ocynkowane

Pod względem technologii wykonania:

 • taśmowe
 • modułowe
 • płytkowe
 • rolkowe
 • łańcuchowe
 • grawitacyjne
 • i wiele innych

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną poradę na temat najlepszego rozwiązania!