Przejdź do treści
przygotowanie_do_transportu
Przygotowanie do transportu
Pionowe i poziome owijarki ładunków na paletach

Wiązarki

Urządzenia do wiązania sprzedawane przez naszą firmę przeznaczone są do wiązania towaru za pomocą polipropylenowych, poliestrowych i stalowych taśm przy zastosowaniu wiązań pionowych lub poziomych. Nasz asortyment obejmuje całą gamę urządzeń spinających zarówno urządzenia uniwersalne o szerokim zakresie zastosowań, jak i w pełni zautomatyzowane maszyny o wysokiej wydajności, które możemy zintegrować z dowolną linią produkcyjną. W zależności od potrzeb klienta oferujemy pół lub w pełni automatyczne maszyny spinające, które umożliwiają niezawodne i wydajne pakowanie paczek, pudeł, towarów lub zabezpieczanie ich do transportu na palecie i wszystko to z maksymalną wydajnością. Niezależnie od tego, czy jest to pół czy w pełni zautomatyzowana wiązarka, nasze maszyny są kompaktowe i wymagają niewielkiej przestrzeni w zakładzie. Wiele modeli jest montowanych na kółkach, co umożliwia ich łatwe przemieszczenie do innych miejsc w zakładzie produkcyjnym. W zależności od wymagań możemy dostarczyć kompletne systemy końcowe lub zintegrować poszczególne maszyny z istniejącymi rozwiązaniami.

Owijarki folia stretch

Szeroki asortyment pozwala nam na zaoferowanie Państwu owijarek towaru idealnie dopasowanej do Państwa potrzeb i możliwości produkcyjnych. Owijarka, to maszyna która w prosty i bezpieczny sposób może owinąć produkt każdego rodzaju i kształtu przy zastosowaniu owijania pionowego lub poziomego. Dzięki owijaniu folią stretch towary przeznaczone do transportu będą odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, kurzem i brudem. Owijarki możemy podzielić na:

 • Półautomatyczne maszyny do owijania gdzie aplikacja folii odbywa się pod nadzorem operatora.
 • Automatyczna maszyna do owijania nie wymagająca ingerencji operatora przystosowane są do wpięcia w linię produkcyjną

Stretch hood

Maszyny typu Stretch hood pozwalają na zakładanie elastycznego kaptura. Kaptur jest formowany z rękawa na zwoju folii, którego długość jest automatycznie dobierana do wysokości palety. Jest to w pełni automatyczna operacja, w której maszyna automatycznie dostosowuje się do wysokości palet. Zasada działania maszyny jest taka, że po otwarciu elastycznego kapturka i mechanicznym rozciągnięciu go w 4 miejscach jest on naciągany na załadowaną paletę. Wysoka odporności na rozdarcie umożliwia stabilne zabezpieczenie ładunku wzdłuż całego łańcucha logistycznego, od załadunku i transportu do klienta końcowego.

Shrink hood

Maszyna typu Shrink Hood pozwala na zakładanie kaptura i obkurczanie paletyzowanych ładunków.  Kaptur termokurczliwy zapewnia istotną ochronę towarów i łączy je z paletami w celu bezpiecznego transportu lub przechowywania, chroniąc produkty przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak wilgoć, śnieg i deszcz. Kaptur jest formowany z rękawa na zwoju folii, którego długość jest automatycznie dobierana do wysokości palety. Po nałożeniu kaptura jest on obkurczany za pomocą ciepła, a ładunek i paleta są ściśle ze sobą połączone. Obkurczenie jest szczególnie odpowiednie dla produktów delikatnych niemogących być mocno ściśnięte oraz produktów o nierównych kształtach.

 

Szereg zastosowań maszyn typu stretch i shrink hood:

 • sprzęt i urządzenia przemysłowe i gospodarstwa domowego (lodówki, zamrażarki, kuchenki),
 • produkty przemysłu budowlanego (cegły, cement, płytki, wyroby sanitarne itp.),
 • zbiorcze pakowanie artykułów spożywczych (napoje, konserwy itp.).

 

Główne zalety:

 • doskonała stabilizacja produkt,
 • niezawodność,
 • wysoka wydajność,
 • niskie koszty eksploatacji,
 • łatwa w obsłudze,
 • ochrona ładunku przed wilgocią, brudem i kurzem.

 

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną poradę na temat najlepszego rozwiązania!